FK Litol – FK Jaroměř

10.10.2015

Sršni doma nezaváhali a slaví důležité vítězství

Přímý souboj sousedů v tabulce zvládli lépe litolští borci. Jaroměr byla v úvodních minutách aktivnější, ale branku nevytěžila. Litolští se dostali do jednobrankového vedení a zároveň i do hry po parádně provedeném trestném kopu Korejzy, který se trefil z dvaceti metrů. Chvíli po pauze přišel rychlý průnik Kamlacha, který připravil volnému Miškovskému, jenž již měl lehkou úlohu. Jaroměř se snažila o snížení, ale kromě jedné šance, kterou zneškodnil Rathouský hosté nic nevymysleli. V závěru utkání byl ještě vyloučen domácí stoper Jareš za stažení unikajícího hráče. Vyloučení však již nic nezměnilo na tom, že utkání slabší divizní úrovně dotáhli ke třem důležitým bodům litolští sršni.

Branky: 23. Korejza, 58. Miškovský

ŽK: Kamlach, Miškovský – Ondráček, Čenovský

ČK: 89. Jareš

Rozhodčí: Nehasil – Štěrba, Talpáš

Diváci: 120

FK Litol: Rathouský – Křivánek (86. Kejha), Sabó, Jareš, Korejza – Pavelka (60. Müller), Ezeala, Cáska, Kamlach – Miškovský, Mbah

FK Jaroměř: Ondráček – Krahulec (46. Bano), Horák (82. Petráček), Škoda, Svoboda, Holub, Michílek, Exnar, Čenovský, Michek (Železov), Kilevník (66. Častvaj)

10.10.2015 16:00 Divize "C", 2015 - 2016 2015 - 2016

9Radek MiškovskýÚtočník1010

FK Jaroměř

4 Responses to FK Litol – FK Jaroměř

• Josef Borecký (manager FK Litol):

Jsem rád že jsme vyhráli po těch všech prohrách co jsme utrpěli, neboť pro nás byl tento zápas tak trochu klíčový. Potřebovali by jsme udělat, alespoň ještě šest bodů, abychom byli na jaře ve hře. Máme úzký kádr, soutěž je dlouhá a tak by bylo dobré mužstvo rozšířit ještě o dva hráče.

• Václav Rathouský

Nezačali jsme moc dobře. Jaroměř byla nebezpečnější. Do hry nás dostal až Korejzův výstavní trestný kop. Utkání podprůměrné úrovně, ale my jsme vstřelili dvě branky a proto vyhráli.

• Jan Kamlach (hráč FK Litol):

Myslím si, že výhra v tomto zápase byla naprosto zasloužená. Ne proto, že bychom herně soupeře přehrávali, ale protože jsme si vypracovali řadu šancí a dvě z nich proměnili. Soupeř se shazoval chybami v obraně i v zakončení. Přechod do útoku měli určitě o něco lepší, ale nedokázali toho využít, standardky zahazovali jednu za druhou, což my naopak z jedné dali gól a z rychlého rozehrání i ten druhý. Vyzdvihl bych v tomto zápase určitě střelce Korejzu a gólmana Rathouského, oba podali skvělý výkon. Naopak jsem zklamaný z kiksu kapitána Jareše, který nám zkomplikoval nejspíše další příští zápas svým zbytečným vyloučením a bohužel i ze sebe, jelikož jsem ztrácel jeden balon za druhým. Sice hraji na pro mě neobvyklé pozici – obránce, ale to mě neomlouvá. Dostával jsem tím své spoluhráče zbytečně pod tlak. Na závěr bych ještě ocenil výkon Pavelky, který se na velkém hřišti objevil po více než roce a ještě k tomu o čtyři soutěže výše než hrával a popral se s tím určitě lépe než bych čekal.

• Milan Korejza

Důležitý zápas se soupeřem ze spodní části tabulky jsme zvládli a naplno bodovali. Herne to asi nemělo divizní parametry, ale s naším úzkým kádrem to asi lepší nebude. Naštěstí soupeř toho také moc fotbalového nepředvedl a v zakončení byli zoufalí. My z několika šancí jsme alespoň dvě proměnili. Trefil jsem se pěkně z přímého kopu (musím se pochválit) a poté Miškovský. Po zápase jsme si tak mohli zase vychutnat vítězný pokřik. Ted nás čekají tři těžká utkání s týmy ze špičky tabulky, kde nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit.