FK Litol – AFK Milovice

Branky Litole: Tůma, Holeš

Připraven: Hnilička

FK Litol: Kaucký – Holeš, Kluzáček Š., Šubrt T., Halda – Ciryn, Hanzal V., Pokorný, Kovář – Vesecký, Tůma

Martin Špecián (trenér FK Litol):
Do zápasu jsme vstoupili s jediným cílem, a to vybojovat důležité a potřebné 3 body. Ze začátku utkání se nám poměrně dařilo držet míč a chvílemi jsme slušnou kombinací přecházeli na polovinu soupeře. V 15 minutě se nám zadařilo, když po centru z levé strany od M. Ciryna skóroval dosud nejmladší člen našeho dorosteneckého týmu Dominik Tůma. Následně se hra dost vyrovnala, na soupeři byla vidět snaha srovnat. To se mu i podařilo… V 39. minutě jsme si dali vlastní gól po závaru ve velkém vápně. Naše smůla pokračovala i nadále, když po nepovedeném centru hostujícího záložníka, míč překvapivě skončil v bráně. Domácí trenér Martin Špecián zhodnotil následné dění na hrací ploše „Další góly soupeře nebudu popisovat!!! Jsou stále stejné a pramení z nedůrazu a u některých, řekl bych, i z nechuti vůbec se zápasem něco udělat“

Povedlo se nám v 75. minutě snížit brankový účet, když jsme byli úspěšní z nařízené penalty. Bránu hostí ještě ohrozil kapitán Pokorný z volného přímého kopu, ale branka z toho nebyla. Žádné další šance si naši hráči již nevytvořili. „V poslední době se potýkáme se špatným pokrytím hráčů soupeře, všude jsme druzí a soupeř trestá… (v tomto utkání, ze zhruba 6-8 střel na bránu, nám dal soupeř 4 branky). I přesto, že jsem o poločase upozornil na to, že se nesmíme přizpůsobit hernímu stylu soupeře, bohužel se tak stalo.

Bez chuti, nasazení a bojovnosti NELZE zápasy vyhrávat. Hloupé góly může dostat každý, nevidím ale u většiny hráčů chtíč zápas otočit a vyhrát – svěsí hlavu a zbytek zápasu odchodí, tak aby se neřeklo. Více než samotná prohra mne mrzí to, jak mí hráči se zápasem naložili. Soupeř si vyhrát nezasloužil, na druhou stranu byl efektivnější než my, a to rozhodlo“ zhodnotil dění na hřišti domácí trenér.

„Hodnocení zápasu některých přihlížejících ve smyslu – „kluci nehráli tak špatně“, pro mne není dostačující a vzhledem k tomu, že tým až na výjimky poctivě a kvalitně trénuje, je potřeba to také přenést na hřiště a probudit v sobě určitou bojovnost a chuť vyhrát – bez toho to do následujících kol nepůjde! V soutěži jsou soupeři, kteří by nás mohli potrestat mnohem více. Pevně doufám, že se už konečně hráči zamyslí nad tím, jak prezentují nejen sebe a práci trenéra, ale celý litolský fotbal a že se z posledního zápasu konečně ponaučí a předvedou výkon, na nějž by mohli být hrdí a se vztyčenou hlavou opustí hrací plochu s tím, že na hřišti odvedli maximum, bez ohledu na konečný stav.“

1.5.2016 10:15 Dorost - 1.A třída - skupina "B" 2015/16 2015 - 2016

FK Litol – dorost112Prohra