Dvory – FK Litol

13.11.2016

Branky: Cibulka, Černý, Dzurko

Sestava: Eichler – Cibulka (60´ Šemberk), Šimon (60´ Novotný), Zikmund, Brychta (15´ Mazáček) – Křivánek (63´ Šesták), Eliška (53´ Dzurko), Papáček, Kejha – Fér, Černý

Tak jako každý zápas posledního měsíce hrozilo, že různá zranění, od bebíček po angíny, zahýbou sestavou hostujících sršňů. Na poslední chvíli se naštěstí podařilo našemu lékaři vykurýrovat většinu hvězd Litolského klubu a tak mohli zápas začít alespoň na lavičce. Ovšem hned v 15. minutě odchovanec Litolského fotbalu Jan „Puyol“ Brychta šlápl do nerovnosti v hrací ploše, zvrtnul si levý kotník a po špatném dopadu si zvrtnul i ten pravý. Celkově byl tento zápas, co se týče kvality, dosti pokulhávající. Domácí si tvořili šance především z protiútoků po našich ztrátách míče a nutno podotknout, že díky rychlým útočníkům byli velmi nebezpeční.

Po řadě šancí na obou stranách se hostům ve 20. minutě konečně podařilo skórovat díky hlavičce svátečního střelce Martina „Cíby“ Cibulky. Tato branka nás ovšem nenakopla, spíše naopak. Stále jsme nebyli schopni poslat si pár přihrávek po zemi a snažili jsme se soupeře překvapit vzdušnými centry. Ke hráčům jsme dostupovali pozdě a tak se množily i útočné výpady domácích. Poločas tedy skončil 1:0 a trenér musel hráčům připomenout, že takhle se fotbal hrát nedá. Po řadě střídání v druhé půli se Litolská hra výrazně zlepšila a většině našich šancí chybělo to jediné – gól. Toho se příznivci hostujícího celku dočkali v 80. minutě, po krásné střele Tomáše „Buňky“ Černého. Tato branka soupeře zlomila a v 85. minutě jejich kapitulaci potvrdil i Litolský fenomén MD7. Ze hřiště soupeře si tedy Litolský celek odnesl další 3 body a chystá se k poslednímu utkání podzimní sezóny.