Drahelice – FK Litol (st.žáci) 20.9.2020 (0:4)

Branky: 3x Šimon, Zita T.

Sestava: Zoubek, Prach, Hrabánek, Lepka, Bašus, Zita T., Šimon, Zita J., Haken, Janík,Roza – stř.: Svoboda

V 5. kole jsme zavítali na půdu Drahelic. Věděli jsme, že to bude těžké utkaní, protože na Drahelickém pažitu si divák díky terénu moc fotbalové krásy neužije. Kluci se dlouho s kvalitou trávníku a nerovným hřištěm seznamovali, ale i tak se snažili kombinovat a soupeř chvílemi nevěřícně kroutil hlavou, jak je možné, že to taky na místní maracana jde. Odměna přišla ve 13. minutě, kdy se na velkém vápně krásně opřel do balonu Vítek Šimon a rozvlnil síť na 1:0!

V tomto utkání jsme byli lepším týmem, domácí se nemohli dostat k naší brance, kterou tentokrát bezpečně strážil Ondra Zoubek. Ve 31. minutě přišel pro naše soupeře další trest, kdy se po krásné kombinaci prosadil Tomáš Zita a zvýšil tak sršní náskok na 2:0! Tento stav však netrval příliš dlouho, neboť Vítek Šimon uplatnil svůj důraz a naše skóre tak navýšil na 3:0. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Tam jsme si řekli, že musíme být stále aktivní a to jsme po příchodu na hřiště tentokrát dodrželi.

Draheličtí se nemohli vymanit z našeho tlaku a ve 38. minutě znovu trestal Vítek Šimon, čímž završil svůj hattrick….4:0!  Ještě několik šancí jsme si vytvořili, ale jak je naší noční můrou, s jejich konečným proměňováním máme problém. Skóre už se nezměnilo a my dotáhli zápas do vítězného konce a zaslouženě si odvážíme 3 body do Litole. Opět patří velký dík fanouškům, kteří v hojném počtu jezdí naše kluky podporovat.

Příští zápas sehrajeme v neděli od 10.00 hod. na horké půdě Poříčan.