Cidlinská FA – FK Litol

10.9.2017

Branky: 2x Hejzlar M., Šimon, Jakubal, Janík

Hráli: Říha – Droberjar, Šesták O., Žák, Rozlivek, Strnad, Fárka, Hejzlar M., Janík, Prach, Šimon, Řehák J., Jakubal, Poledne Š., Poledne O., Svoboda J.

Kluci chtěli výkonem navázat na předchozí úspěšné vkročení do sezony a předvést další sršní představení. První půle byla zcela v naší režii a lehce zaskočení domácí jakoby nechtěli hrát. Sršni se snažili od obránců kombinovat, což jim ve většině případech vycházelo a dostávali se tak k o ohrožování domácí branky. Střelecky jsme se dokázali také prosadit a tak se dalo první dějství shrnout jako úspěšné. Po obrátce však naše banda přestala hrát a příliš vysoko nabyté sebevědomí našich hráčů se jim začalo promítat do utkání.

Hodně našich chyb doslova vybízelo domácí snajpery ke snadným brankám a sršni byli v tu ráno na hřišti tím horším týmem a neustále museli dotahovat. Naši borci však záhy zjistili, že toto pojetí hry nebude mít šanci na úspěch a dokázali včas přepnout do módu týmovost a jednoduchost a z herní krize se včas vyhrabat. Když se nám pár minut před koncem podařilo utkání brankově dorovnat, vypadalo to na remízové utkání, ovšem to by nesměli být sršni, aby se s tímto stavem smířili. Míč se doslova snažili za každou cenu dotlačit do branky, a když si rozhodčí již vkládal píšťalku do úst a čekal na uplynutí závěrečné minuty utkání, spustil náš soubor asi nejhezčí akci zápasu. Rychlá akce na pár doteků, uvolnění hráče do pověstné české uličky a míč v síti opařených domácích. Vítězná radost žluto-černých, která byla k vidění a jež se vyrovná snad jen silvestrovským radovánkám, byla více než výmluvná. Vydřené, ale zasloužené vítězství bylo parádní odměnou klukům za jejich neutuchající snahu. Kluci si dnes opravdu mákli a zaslouží poděkování za své výkony.

Michal Jareš

10.9.2017 15:00 Madší žáci 7+1 - okresní přebor 2017/18 2017 - 2018