Cidlinská FA – FK Litol

29.10.2017

Branka: Řehák Jan

Hráli: Říha – Mazáček, Steiner, Steinbach, Řehák Jan, Lepka L., Haizler, Poustka, Jirků, Šubrt M., Řehák Jakub

S jedenácti statečnými, jsme cestovali k utkání do Sán. S tímto soupeřem se nám na jeho hřišti příliš nedaří a tak se dal očekávat náročný mač. Kluci začali hodně aktivně, jakoby chtěli ukázat, že historie se tentokráte opakovat nebude. Bušili jsme do soupeře, ale v koncovce či finální fázi nám vždy chyběl klid a přesnost. Naopak několik nebezpečných rychlých kontrů domácích nás nenechávalo ani v obrané fázi zahálet. Ačkoliv jsme neměli tentokráte ani jedinou nohu na vystřídání, zdálo se, že odpadá soupeř, druhá půle byla vyloženě pod naší taktovkou, ale vždy chyběl pověstný kousíček štěstí či centimetry.

Kluci však hráli trpělivě a ani pár minut před koncem se neuchýlili k náhodnému nakopávání a stále se trpělivě snažili přehrát houževnatou domácí obranu. Když už se schylovalo ke konci mače, sršni se přeci jen dočkali. První pořádná střela, která prošla na branku a mířila mezi tyče přeci jen zapadla za záda domácího golmana. Sláva byla obrovská a valná, žluto-černá hromada hráčů, která na hřišti vznikla, jasně demonstrovala, úlevu a radost našich borců ze vstřelené  branky. Závěrečné minuty jsme odehráli v klidu a s chutí a po zápase mohli zahulákat vítězný pokřik. Kluci se přesvědčili, že zápasy je třeba hrát až do poslední minuty a pakliže je ještě nějaký čas, je třeba ho maximálně využít a snažit se hrát až do poslední vteřiny. Všichni si za heroické výkony, které dnes předvedli, zaslouží uznání a poděkování!!!

Michal Jareš

29.10.2017 10:00 Žáci 10+1 - okresní přebor skupina A 2017/18 2017 - 2018