Góly: 18. MD7, 42. Fér – 14. Černý, 60. Černý, 72. Souček

Sestava: Loudil – Jareš, Novotný, Zikmund, Brychta© – Šemberk, Eliška, Černý, Kejha – Fér, MD7

Střídání: 50. Křáp (Šemberk), 62. Eliška (Šesták), 75. Cirkovský (Kejha) – 46. Roudnický M. (Roudnický V.), 50. Kondor (Kasal)

Poločas: 2:1, Karty žluté: 1 (MD7), Střídání: 3:2, Diváci: 40

Koeficient krásy předvedené hry: 0/10

Tak takhle tedy ne…

I přes nepříznivé zprávy a varování ČHMÚ o silném větru na většině území se vydala naše nebojácná sršní letka optimisticky na hřiště Chrástu hrajícího klidný střed tabulky. Při sjezdu ke vzdušnému proudění otevřenému hřišti Čechie jsme minuli hřbitov a jako první postava nás přivítal brankář domácích, který v malém vápně u jedné z branek odklízel hrablem nashromážděné bahno. Úsměvy na hmyzích rtech ztuhly a opět povolily až při vstupu do příjemně vytopené šatny, kde nejdůležitějším tématem bylo, jaké zvolíme maso na rozlučku. Domácí hráči byli též dobře naladěni, sdělili nám, že se dnes sotva sešli a přáli si, aby sršní žihadýlka nebyla příliš štípavá. A jejich přání se jim vyplnilo…

Neuplynulo ani úvodních pět minut, domácí útočník odhadl lépe dopad vznášejícího se nevyzpytatelného centru za obranu hostí a už se řítil osamocen na „man of the match“ posledního zápasu, nejkrásnějšího gólmana na okrese Loudise (Loudila). Ten si útočníka zkušeně navedl do kličky a potom mu jako hbitý černý panter skočil pod nohy a míč odebral. Trubečci si tak mohli oddechnout a snažili se nastolit tempo hry krátkými přihrávkami po zemi. Většina přihrávek žlutočerných však nenašlo adresáta, ať z důvodu lehce přerostlého pažitu, větrného poryvu, ale především (pouze dnešní?) absenci techniky našich hráčů. Častokrát také trubečci namísto přelévání balónu ze strany na stranu a pokusu o finální nahrávku volili jistou přihrávku dozadu. Nezřídka, kdy putoval k nejkrásnějšímu gólmanovi balón téměř až od půlící čáry. Při jedné takové sehrávce si Loudis balón zkušeně zastavil na úrovni penaltového puntíku, počkal, až k němu přiběhne agilní útočník Čechie a při odkopu ho balónem doslova napálil do hýždí. Protože jsou borci z Chrástu tvrdí chlapíci, míč se o tělo Černého nezastavil, ale odrazil do vzduchu a přes strnulého Loudise zapadl do brány. 1:0 Z vedení se však domácí neradovali dlouho, protože sršňům konečně vyšla pohledná kombinace na středu hřiště na ose Féris (Fér) – Učitelskej (Eliška) – MD7 a poslední jmenovaný si při osamoceném nájezdu na brankáře se situací poradil. Osmnáctá minuta a stav 1:1.

Následovalo pásmo, které by se dalo nazvat „offsideovým jezerem“ MD7, který po následujících dvacet pět minut přebral hlavní roli navztekané hvězdičky se sosáčkem posazeným nejvýše ze všech včeliček. V dramatickém pásmu připomínajícím tragikomedii aktér střídal jeden peprný komentář za odmávaný offside s komentářem k ukvapeně zakončené šanci i ke ztrátám balónu spoluhráčů. Toto jednoaktové představení hrubě nevhodného a nesportovního chování ukončil až sudí Voborník ve 41. minutě žlutou kartou. Hned následující minutu vyslal Ziki (Zikmund) šajtlí dlouhý centr na agilního a dnes asi jediného sršně, který by snesl nějaká měřítka, Jariho (Jareše). Ten s balónem vysprintoval po pravé straně hřiště a zpětnou nahrávkou na penaltu vybídl osamoceného Férise ke střele. Tuto neskutečnou pumelici kroutící se jako hroznýš v nekonečném teráriu domácí gólman pouze vyrazil před sebe a důrazem a vůní oplývající Féris sám dorazil do brány. Z povedeného centru měl Ziki opravdu radost, protože ho okomentoval slovy: „Jako Rosický, hoši.“ Do šaten tak odcházeli „spokojenější“ hosté, s výsledkem snad, s předvedenou hrou nikoliv.

V této souvislosti je třeba zmínit, že vinou zranění odstoupil asi ve 35. minutě domácím hráč, na střídačce zatím nebyla připravena žádná náhrada, takže poločas jsme dohrávali v početní převaze. Důrazný poločasový proslov Jariho o prachbídném chování a nasazení trubečků kýžený efekt v druhém poločas nepřinesl. Přestože litolští tlačili, i nadále předváděli kopanou bez radosti, chuti i nasazení. Naopak chytře hrající domácí, kteří do druhého poločasu již nastoupili v plném počtu, se nikam nehnali a vyčkávali na chyby povadlých sršňů. A v 60. minutě první z fatálních individuálních chyb obrany hostí opravdu přišla, a to když se Klíště (Novotný) z pozice stopera pokoušel obejít dva napadající hráče kličkou, která mu ovšem nevyšla. Dva osamocení hráči si již s bezradným Loudisem poradili a bylo srovnáno.

I nadále se pokračovalo v oku nelahodící hře bez kvalitní finální přihrávky. A následoval další trest, všem dobře známý obranný sršeň s čupřinou Chuyol (Brychta) dnes hrající s kapitánskou páskou se pokusil nahrávkou najít na středu hřiště číhajícího Buňu (Černý), ale přihrávku vyčíhal domácí hráč a následoval rychlý kontr 3 na 2, který domácí borci zakončili přímo exhibičně do prázdné brány. 3:2 pro domácí. Následujících dvacet minut se trubečkům naskytlo několik „pološancí“, ale na body našemu týmu chyběla dnes kvalita a především vůle. Domácí se tak zaslouženě radovali z nečekaného vítězství, zatímco zamračení sršni smutně povlávali opodál.

Pokud budeme v podobném přístupu k fotbalu jako dnes pokračovat i nadále, bude zřejmě lepší nedělat FK Litol ostudu v soutěžních utkání, ale chodit si dvakrát za týden kopnout někde na plácek…