Starší žáci – přehled

Moto: Individuální dovednosti slouží k vytváření přečíslení a ke hře v podčíslení. Rozvíjím spolupráci ve více lidech na malém i větším prostoru. Rozvíjím kondici herní formou. Fotbal je důležitou částí mého života.

Učíme: hru velkých i malých forem, aktivní odebírání míče, aktivní přepínání z obrany do útoku a z útoku do obrany, rozvíjíme kondici.

Jak to vidí trenéři: Bago je základ. Vyžadujeme herní odvahu. Hra musí získávat kondiční parametry – tj. hrajeme ve vysokém tempu. Využíváme prostoru celého hřiště a využíváme přenášení těžiště hry. Vyžadujeme soubojové chování. Hráči jsou rozděleni na obránce a útočníky. Jak obránci, tak i útočníci se po ztrátě míče aktivně zapojují do odebírání míče soupeři a pokrývání hráčů v prostoru, kde je možná kombinace soupeřových hráčů. Střela na velkou bránu musí odpovídat situaci razancí, umístěním, trajektorií.

Děti jsou samostatné. Rodiče odlišují čas, kdy jsou děti mezi sebou v kolektivu samy s trenéry a realizačním týmem, a kdy s rodiči. Rozpis zápasů a tréninků je projednáván s dětmi. Do prostoru kabin a společné činnosti týmu rodiče nevstupují.

Hra se soupeři je organizovaná formou mistrovských zápasů. Skóre zápasu je důležité – přesto (právě proto) střídáme hráče tak, aby jejich herní vytížení odpovídalo kondici, přístupu k tréninku a ke hře. Hru fotbalu je nezbytné doplnit kompenzačními pohybovými aktivitami. Děti musí umět základní protahovací cvičení a tyto pravidelně cvičit. Složitější protahovací / posilovací cvičení doporučujeme provádět za pomoci zkušeného cvičitele. Doporučujeme absolvovat balanční cvičení a jógu s kvalifikovanými trenéry.

Ročníky 2005 – 2006

Čas tréninků: středa / pátek  – 17:00-18:15

Hlavní trenér: Tomáš Černý

Trenér – vedoucí družstva: Zbyněk Šesták