2 Šesták Zbyněk

Oblíbený klub:             SK SLavia

Fotbalový vzor:            Jürgen Klinsmann

Rozhovor z Klubového magazínu číslo 9/2017, 15.4.2017

Máme tu třetí domácí utkání jara, ve kterém se představí v litolském dresu s číslem 22 dříč, tahoun obranných řad a čerstvý oslavenec Zbyněk Šesták.

V tomto týdnu jsi oslavil své (snad se to smí říkat) 38. narozeniny. Tímto ti přejeme zdravíčko, štěstíčko, mnoho sportovních úspěchů a radostí. Doufáme, že letošní sezóna pro tebe nebude zdaleka tou poslední v litolském dresu.

Děkuji za přání. V to také doufám, jestli zdraví a spoluhráči dovolí, tak bych rád pokračoval.

V minulém kole jste nastoupili na „hřišti“ v Milčicích, jak bys v krátkosti zhodnotil utkání, které moc fotbalové krásy nepobralo?

Byl to velmi těžký zápas už jen z pohledu terénu, který nedovoloval našemu týmu propracovanou a kombinační hru, na kterou je zvyklý. Soupeř také neměl co ztratit, tak byl nepříjemný až do vstřelení třetího gólu koncem zápasu.

V posledních dvou kolech jsi naskakoval z lavičky sršňů, lepší se tvé zranění? Dočkají se fanoušci již dnes tvé urputnosti a fotbalovosti hned od první minuty zápasu?

Zranění by mělo být v pořádku, takže na zápas bych měl být připraven. Samozřejmě rozhodnutí o mém nástupu je na trenérské radě.

K soupeři: Hradištko, pokud si dobře vzpomínáme, tak to byl jeden z nejpohlednějších zápasů podzimu, který sršni zvládli a dokráčeli si za výhrou 1:5. Jak vidíš dnešní utkání, bude se opět na co koukat?

Celý tým se samozřejmě bude snažit, aby se litolským fanouškům fotbal líbil a předvedená hra je potěšila.

Jak je známo, Litol nemá oficiálního trenéra, ale tzv. Radu starších, i když Martin Šťastný je v kabině nazýván jako „kouč“. Jaké je tvá role v litolské radě a celkově v litolském týmu, podílíš se na sestavách či vedení týmu, hecuješ mančaft k lepším výkonům nebo umravňuješ mladší spoluhráče?

Já osobně se v kabině moc neprojevuju, jelikož se i přes svůj věk de facto do fotbalu vracím (jak může být vidět i z výkonů na hřišti :-)). Snažím se spíše to klukům nekazit, než abych jim mohl dávat nějaké pokyny. ,,Rada starších“ je velmi zkušená a ví, kdy pochválit a kdy pokárat. Je super, že tady máme takové hráče a kouče.

Odskočíme k nadějím litolského fotbalu. V mládežnické kategorii můžeme vidět, jak se prohání za „kulatým nesmyslem“ zástupci mladší generace Šestáků. Byl pro mlaďase fotbal jasnou volbou?

V době, kdy jsem přivedl na fotbal Ondru, tak chodilo do celé přípravky deset kluků. Když to srovnám se situací dnes, tak mě těší, kolik dětí je v mládežnických týmech. Přiznám se, že jsme chtěli, aby kluci dělali nějaký sport a moc možností v Litoli není. Oba kluci chodí na fotbal rádi a za to jsem rád. Přístup trenérů je perfektní a touto cestou bych jim chtěl poděkovat.

Muži - III. třída skupina A 2017/18

SezónaKlubGólyAsistenceŽluté kartyČervené kartyOdehrané zápasyPoměr výherPoměr remízPoměr proherVlastní góly
2017 - 2018FK Litol – „A“ tým0000475.0025.000.000
Celkem-00004752500