13 Papáček Jan

Sezóny
2016 - 2017, 2017 - 2018

Oblíbený klub:                     SC Sparta Praha, FK Litol

Fotbalový vzor:                   bojovní a techničtí hráči

Rozhovor z Klubového magazínu číslo 11/2017, 13.5.2017

Máme tu další domácí zápas, tentokrát jsme od příprav na utkání vyrušili kapitána z minulého kola a velkého srdcaře Honzu Papáčka (papiho).

1) Tvá letošní premiéra z pozice kapitána, jeden bod ze hřiště soupeře, žádné zbytečné vyloučení. Jak by jsi ohodnotil minulé utkání?

Těžko se to hodnotí. Chybělo nám hodně hráčů. Výsledkově jsme utkání rozehráli dobře. Po prvním poločase jsme vedli 3:1. Pak během prvních deseti minut druhého poločasu nastal totální krach na litolské burze. Domácí proměnili dva trestňáky a bylo vymalováno. Asi jsme si mysleli, že se to nějak samo dokope. Nevím… Na vyrovnávací brance jsem se bohužel podílel i já. Celkově se mi zápas vůbec nepovedl. Po vyrovnání jsme se probrali a začali honit výsledek. Bohužel bylo pozdě a šance jsme nevyužily. Nebylo to z naší strany dobré utkání.

2) Dnes Poříčany B, když se ohlédneme za zápasem na podzim, tak se nám vybaví nejbojovnější utkání, které náš tým sice dohrával v deseti (ČK pro MD7), ale nakonec vybojoval těsné vítězství 2:1. Jaký průběh očekáváš dnes, byly na soupeře nějaké speciální přípravy a pokyny?

Kdybych věděl, jaký bude průběh dnešního zápasu, tak jdu hned do tipáče a trošku si přilepším k výplatě. Všechny zápasy v téhle soutěži mají jedno společné – že nám žádný soupeř nic nedaruje a rád naloží i něco od cesty. Na podzim to v Poříčanech bylo jen o bojovnosti a soubojích. Asi se nic moc měnit nebude. Záleží jen na nás, jak k tomu přistoupíme. Přijde mi, že jsme na jaře takoví bez šťávy. Musíme se trošku probrat a kousek té energie z pozápasové kantýny přenést i do arény. Jelikož nám chirurgové tento týden vylepšují a tuningují trenéra, tak příprava asi proběhne v pátek v kantýně s nějakým fotbalovým expertem z TV – nejdůležitější je přeci stejně srdíčko a charakter.

3) Mimo hřiště tě také můžeme vidět na pozici trenéra, spolu s Radimem Hankem vychováváte ty nejmenší sršňata, mohl bys nám o vašem účinkování s přípravkou prozradit něco víc?

K trénování mladší, mini a minimini přípravky mě přivedl Jarec – jakožto trenér všeho v Litoli (potřeboval si alespoň o jednu kategorii „ulehčit“). Je radost trénovat ty nejmenší sršňata a vidět, jak si užívají každý dotek s míčem a jak řádí na hřišti. Dnes máme ve všech přípravkovských kategoriích přes šedesát dětí a počet neustále narůstá. Když všechen tenhle náš potěr vypustíme na hřiště, tak je to opravdový sršní roj. Jen mi je trošku záhadou, co manželské páry vyváděly v letech 2009/2010, protože děti ročníku narození 2010 prostě nejsou. Asi byly v tu dobu nejzajímavější díly Ulice a Ordinace v růžové zahradě, tak na nic jiného nebyl čas. Využiji prostor v litolském „timesu“ a chtěl bych poděkovat všem rodičům z přípravky, kteří nám velmi pomáhají a tvoří neskutečnou partu lidí okolo našich nejmenších sršních borců.

4) Jako správný trenér by jsi i ty měl jít příkladem. Chodí se na tebe tvoji svěřenci koukat a potom si říkají: „Jednou bych chtěl být jako náš pan trenér.“?

Někteří se dívat chodí, protože je v Litoli tradicí nástup dospělých s hráči právě z přípravky. Když vidím některé hráče v přípravce, co všechno dovedou s míčem, jaký mají už přehled ve hře, co si dovolí za kličku, tak bych si měl brát příklad já z nich. No a na dresech nosí stejně pořád nějakého Messiho a Ronalda. Víc se chodí dívat moji žáci ze ZŠ. Ty ten můj výkon pak umí důkladně rozebrat i bez elektronické tužky. Vždy se nemůžu dočkat pondělního dopoledne.

5) Už několikrát zaznělo, že postup pro vás není důležitý a není to ten prvotní cíl sezóny. Ale přece jen, konec sezóny se blíží a postup klepe na dveře, jak to vnímáš ty?

Mým osobním cílem bylo přežít podzimní a jarní rozlučku a zimní soustředění (z toho jsem se částečně ulil). Takže zbývá udělat poslední krůček. Snad to vyjde. Držte palce. Samozřejmě, že bychom rádi postoupili. Nikdo nechce prohrávat. Zas na druhou stranu je pravda, že se tady vytvořila skvělá parta složená výhradně z litoláků a všichni bychom si tu sezonu užili i bez postupu.

Muži - III. třída skupina A 2017/18

SezónaKlubGólyAsistenceŽluté kartyČervené kartyOdehrané zápasyPoměr výherPoměr remízPoměr proherVlastní góly
2017 - 2018FK Litol – „A“ tým0000475.000.0025.000
Celkem-00004750250