19 Loudil Tomáš

Oblíbený klub: FK Litol
Fotbalový vzor: Jaroslav Loudil

Rozhovor z Klubového magazínu číslo 8/2017, 1.4.2017

Při druhé jarní příležitosti jsme se podívali na zoubek nové litolské akvizici. Rekordní sumu tří plátků tla-čenky musel obětovat Tomáš „Ziky“ Zikmund, aby nejvšestrannější brankář na okrese mohl oblékat sršní barvy.

V zimní přestávce se v litolském man-čaftu uskutečnila jediná změna. Tou byl tvůj přestup, co tě k tomu vedlo a jaké byly nabídky od vedení?

Když mě kluci oslovili, jestli bych neměl zájem do Litole přestoupit, tak jsem v podstatě neváhal ani vteřinu. V Litoli mám rodiče a celé mládí jsem sem jez-dil za dědou a babičkou, tudíž mám v Litoli kus srdce. S pár klukama se už chvíli známe, takže jsem věděl, že jdu do dobrého kolektivu. Důležitou roli hrál také fakt, že když tady budu hrát, tak dopřeju víc volného času své ženě. Máme dvou a půl letá dvojčata a když jedu na trénink, tak kluky beru sebou k rodi-čům, kteří vždy rádi malé vidí. Já si zatrénuji a žena má chvilku na odpočinek od těch raubířů, takže zabiju tři mouchy jednou ranou.

Máš za sebou premiéru na hřišti „V topolech“, která skončila výhrou. To jistě potěší před domácím publikem. Neměl jsi obavy ze zápasu před tak náročnými fanoušky?

Do Litole jsem chodil na zápasy celkem často, takže vím, že litolští fanoušci chodí na zápasy v hojném počtu a patří k jedněm z nejlepších v okolí a klukama jsem na to byl připravován. Menší nervozita před zápasem určitě byla, přece je-nom u nás gólmanů jsou ty chyby vidět nejvíce. Ve finále, ač to bylo v prvním poločase jako na střelnici, musel být fa-noušek spokojen a my byli rádi za tři body.

Dnes opět domácí zápas proti Hořátvi. Jaké jsou přípravy a očekávání před zápasem?

Máme výborný tým, takže se jen hodíme do pohody a půjdeme si zahrát. Rozhodně nechceme soupeře podcenit, ale jiný výsledek, než tři body by byl pro nás zklamáním …
Vizitkou každého brankáře a jeho obrany jsou bezpochyby čistá konta. Kdy se jí dočkáme od tebe a stálo by tě to ně-co do klubové kasy, kterou drží Tomáš „Bůňa“ Černý?
Myslím si, že nula visí ve vzduchu, minule k tomu moc nechybělo (smích). Každopádně, až to přijde, Bůňa bude určitě připravený a v kase to cinkne.

Poslední otázkou se přiblížíme do útrob stadionu a to konkrétně do kabiny. Traduje se, že litolská sebranka je jednou z nejlepších na okrese. Jak tě kluci přijali mezi sebe?

Tak o tom žádná, parta je tady opravdu VÝBORNÁ! Přijde mi, že si tady všichni kluci sedí opravdu lidsky a není to jen o fotbale, ale i o věcech kolem a to se mi líbí. Jsem rád, že můžu být součástí týmu a klukům bych chtěl poděkovat za vý-borné přijetí do týmu. Na uvítanou již proběhla flaštika, u které se potkáme po zápase.

Muži - III. třída skupina A 2017/18

SezónaKlubGólyAsistenceŽluté kartyČervené kartyOdehrané zápasyPoměr výherPoměr remízPoměr proherVlastní góly
2017 - 2018FK Litol – „A“ tým0000475.0025.000.000
Celkem-00004752500