Eliška Petr

Sezóny
2016 - 2017, 2017 - 2018

Oblíbený klub: Viktorka Žižkov, Manchester United
Fotbalový vzor: Zikmund (technika), Jareš (pohyb), Černý (výběr místa), Fér (nasazení)

Rozhovor z Klubového magazínu číslo 7/2017, 25.03.2017

Na úvod jarní části soutěže jsme vyzpovídali takřka nejvzdělanější článek litolských sršňů. Pan učitel se rozhovoru dlouho vyhýbal, ale po jeho fantastických výkonech v přípravě a zarputilosti při trénincích, které si můžete všimnou i na fotografii, nebyla jiná varianta na adepta, který odpovídal na záludné otázky naší redakce.

Přezimovali jste na první místě s vysokým bodovým náskokem, jistě podle očekávání fanoušků, byly bujaré oslavy prvenství?

Pokud si to dobře pamatuji, tak oslavy byly poctivé a výsledku odpovídající. Tančilo se, zpívalo, holilo… Trochu se divím, že to kabiny přežily vcelku, a že ve vedlejším písáku Mršník je ještě voda, protože naše žízeň nebrala konce.

Důležité pro jarní část, je nepodcenit zimní přípravu, mohl bys nám přiblížit jak probíhala příprava litolského mančaftu?

Po zasloužené pauze po rozlučce jsme v rámci zimní přípravy zařadili do pravidelného programu nový halový sport “něco mezi florbalem”. Opravdu jsem do té doby netušil, že lze v pohodě zkombinovat prvky florbalu, hokeje, fotbalu, házené i badmintonu do jediného sportu… Suchou běžeckou přípravu nechal trenér přes zimu individuální, naopak nás od běhu částečně odrazoval a stále lákal na zamrzlou plochu na hokej. Abychom však měli čisté svědomí a řádně nabrali fyzickou kondici, tak jsme se v lednu vypravili odtrénovat několik intenzivních jednotek do vysokohorského prostředí Svobody nad Úpou. Kromě sauny, vířivky, hraní televizních her a karet zahrnovala naše třífázová příprava i výběh na běžkách na Černou horu, kterou jsme naštěstí zdolali bez ztrát na životech, což se bohužel o materiálních ztrátách říci nedá… Drobnou překážkou stoprocentní spokojenosti z finálního výsledku soustředění se ukázala přítomnost diskotéky Deprese, točené dvanáctky Krakonoše za 18 Kč a v neposlední řadě permanentní přísun lahodných specialit z vařeček kustodů pánů Rypky a Hese, kteří nám úspěšně znemožnili odbourat zimní tukové zásoby.

Odehráli jste celkem tři přátelská utkání, ale vítězně se vám vydařila až generálka. Dala by se říct, že vaše forma jde směrem
vzhůru?

Ale no tak určitě… trenér Jareš nás příliš nešetřil, a tak jsme všechny přípravné zápasy odehráli s papírově silnějšími soupeři: na Aritmě našemu výkonu chybělo srdíčko, v Kostelci nás bylo vinou přetrénování a oslav jubileí v rodině přesně jedenáct, až ve Všechlapech jsme zápas poctivě odbojovali a téměř se vyvarovali individuálních chyb. Jak ale říkáš, hra týmu každým zápasem roste.

Tvoje účast je skoro 100%, navíc v posledních zápasech pokaždé skóroval. Změnila se tvá role v týmu na klíčového hráče?

Asi v patnácti letech jsem dal před fotbalem přednost florbalu, který jsem si vyzkoušel hrát i na úrovni celostátních soutěží. S postupujícím věkem jsem ale trochu přeskupil hodnoty a u sportu pro mě teď vítězí především radost z pohybu a strávený čas v dobré partě, kterou tu máme přímo vynikající! Uvědomuji si, že techniku a některé fotbalové návyky už nedoženu, takže se snažím to hlavně klukům na hřišti moc nekazit a dohrát ve zdraví. Za klíčového hráče týmu mě ale určitě lze považovat, protože s sebou nosím na střídačku tašku, do které si někteří spoluhráči klíče odkládají!

Bříství, nepříjemný soupeř, který dokáže potrápit kde jaký tým. Na podzim jste sice vyhráli 4:1 ale od samého začátku utkání jste prohrávali. Jak vidíš dnešní zápas?

Na zápase jsem bohužel nebyl, zaslechl jsem ale, že se soupeř nebojí tuhých fyzických soubojů, takže doufám, vše proběhne v rámci fair play. Všichni se na první zápas jara těšíme, na tréninky chodilo dost lidí – pokud to dnes odbojujeme a pohlídáme si náš pověstný začátek utkání, věřím, že se po závěrečném hvizdu budeme radovat.

Muži - III. třída skupina A 2017/18

SezónaKlubGólyAsistenceŽluté kartyČervené kartyOdehrané zápasyPoměr výherPoměr remízPoměr proherVlastní góly
2017 - 2018FK Litol – „A“ tým1000333.3333.3333.330
Celkem-1000333.3333.3333.330