6 Cibulka Martin

Oblíbený klub:                     SK Slavia Praha

Fotbalový vzor:                   Ondřej Novotný alias Klíště

Rozhovor z Klubového magazínu číslo 10/2017, 29.4.2017

Pro dnešní utkání si naše redakce vybrala hříšníka z minulého kola. Martin Cibulka alias Cíba je litolský odchovanec, který poprvé v letošní sezóně navlékl kapitánskou pásku a doufal, že tým dovede úspěšně k vítězství.

1) Martine, dlouho jsi za litolské barvy nehrál, až letos jsi byl našimi skauty znovu objeven a opět oblékáš právě žluto-černý dres. Jaký to pro tebe byl návrat ke kořenům?

Složitý. Své působení v litolském klubu jsem zakončil již v dorostu a nepokračoval jsem tedy dále do dospělého týmu. To se samozřejmě projevilo nejen na fyzičce, ale i na celkovém citu pro hru. Nikdy jsem nebyl nějaký technický typ ani vynikající fotbalista, ale fotbal mě vždy bavil a rád jsem si kopnul do balonu, kde se jen dalo. Proto mě nabídka nastoupit znovu za žluto-černé barvy potěšila a jsem moc rád, že jsem této příležitosti využil.

2) Univerzál, i takové slovo by se dalo k tobě přiřadit, přeci jen už jsi odehrál zápas i v brankářském dresu. Která pozice na hřišti ti je ale nejvíce vlastní?

Vždy to pro mě byl obránce. Ač jsem za tu řadu let vystřídal spoustu pozic (od brankáře po záložníka), tak jsem vždy nejraději hrál krajního beka. Hráč má na krajní pozici dobrý přehled o dění na hřišti a v případě obránce dokáže svému týmu pomoci i hrou dopředu. Díky mé výšce se navíc při standartních situacích dostanu občas do zakončení, takže si nemám na co stěžovat.

3) Minulý týden jsi dostal důvěru a nastupoval jsi jako kapitán. Bohužel se nepodařilo zápas dotáhnout do tříbodového konce. Mohl bys nám v krátkosti shrnout zápas z tvého pohledu?

Byl to jeden z těch zápasů, kdy se nedařilo téměř nic. Celý tým vypadal, jako by strávil celou noc v jednom z tanečních klubů. Hráčům se vůbec nechtělo pohybovat, nenabízeli jsme se spoluhráčům a celkově byla naše hra velmi pokulhávající. Soupeř toho využil a tak dopadl zápas, tak jak dopadl.

4) Znovu se s dovolením vrátíme k minulému zápasu. Obdržel jsi nepopulární ČK (Červenou kartu), spoustu diváků i spoluhráčů dodnes neví, co se tam „u lajny“ stalo. Plály emoce, nedalo se tomu vyvarovat?

Rozhodně se tomu vyvarovat dalo, byla to zbytečná karta a taky si ji zaplatím do kasy. Ve druhém poločase zápasu jsem již obdržel žlutou kartu za nebezpečný zákrok na protihráče. Jednalo se o taktický faul na naší polovině hřiště. Bohužel to nebyla jediná barva, co jsem ten den viděl. Jak už jsi řekl, emoce plály a několikrát mě rozhořčilo chování hráčů soupeře. Poslední třešničkou na dortu byla situace, kdy jsem si šel na postranní čáru pro balon a soupeř těsně přede mnou odkopl balon pryč. V tu chvíli jsem se neovládl, nejprve jsem ho odstrčil a po krátké výměně slov jsem mu dal hlavičku. Nebyl to hrozný zákrok, ale jednalo se samozřejmě o nesportovní chování a právem jsem šel ze hřiště. Zbytečné jsem tak oslabil náš tým a mrzí mě to vůči spoluhráčům.

5) Dnes tedy, vzhledem k již zmíněné události, budeš sledovat kamarády pouze z ochozů litolského stadionu, jak myslíš, že dopadne dnešní utkání?

Myslím si, že nás porážka v Předhradí z minulého týdne dokáže spíše posílit. Uvědomili jsme si, že takhle se vyhrávat nedá a očekávám, že do dnešního zápasu kluci půjdou se stoprocentním nasazením. Očekávám výhru sršňů a především doufám, že náš výkon potěší fanoušky.

6) Dostalo se nám z utajených zdrojů, že také trávíš spoustu času na různých přehlídkách mazlíčků své přítelkyně a to i na úkor fotbalu a svých kamarádů. Pověz nám něco více o tvých zálibách.

Je tomu tak. Nejedná se pouze o přehlídky, ale také o soutěžní závody. Bohužel přítelkyně nerada cestuje sama autem, takže jí většinou vezu právě já (rád samozřejmě), a bohužel mi to předminulý týden nedovolilo dorazit na soutěžní zápas. Samozřejmě mě to mrzí, ale naštěstí si beze mě kluci poradili :-). Mezi mé další záliby patří především vše, co se týče IT. Rád sleduji vývoj a pokrok v oblasti technologií. Rád také skládám počítače, programuji a tvořím grafické projekty. Jsem zkrátka „ajťákem“ srdcem i duší.

Muži - III. třída skupina A 2017/18

SezónaKlubGólyAsistenceŽluté kartyČervené kartyOdehrané zápasyPoměr výherPoměr remízPoměr proherVlastní góly
2017 - 2018FK Litol – „A“ tým000000000
Celkem-000000000