8 Černý Tomáš

2016 - 2017, 2017 - 2018

Oblíbený klub: AC Sparta Praha, Juventus
Fotbalový vzor: Arda Turan, Alesandro Del Piero
Na závěr podzimu jsme vyzpovídali jednoho ze služebně nejstarších litolských fotbalistů. Ano, řeč je právě o Tomáši Černém alias Budha, který nosí na svém dresu č.8 a vyznává útočný styl fotbalu i v pokročilém věku.

Rozhovor z Klubového magazínu číslo 6/2016, 19.11.2016

Prosíme krátké zhodnocení utkání ve Dvorech?

Utkání ve Dvorech je vždy specifické svým prostředím. Počínaje převlékáním v místní hospodě ve sklepě, až po přesun po silnici na místní maracanu. Po 15 minutách jsme mohli prohrávat 4:0, když po našich velkých chybách na našeho gólmana (Ajchiho) šel sám nejnebezpečnější hráč domácích, ale ten nás podržel a vychytal ho. To nás samozřejmě nakoplo a uvědomili jsme si, že soupeř se sám neporazí. Začali jsme hrát a převzali zápas pod svoji kontrolu. I přes řadu neproměněných šancí jsme zaslouženě vyhráli 3:0 a odvezli tři body do Litole.

Dnešní zápas je svým způsobem pro tebe velice specifický. Soupeřem bude Stará Lysá, kde jsi jednu sezónu působil, navíc potáhneš sršně do boje s kapitánským Céčkem. Bude to pro tebe o to víc motivující a jaký očekáváš výsledek?

Samozřejmě, na tento zápas se těším od začátku sezony. Znám tam skoro všechny kluky, s kterými jsem hrál a navíc do Starolyského fotbalu jsou zapojeni děda a strejda, takže o to budu mít větší motivaci tento zápas zvládnout a zvítězit, potom nějaká prémie určitě bude. Kapitánské céčko nijak neřeším, ale doufám, že zůstanou 3 body v Litoli a předvedeme kvalitní výkon líbivý pro diváky.

Zatím jsi naskakoval, pokud zdraví dovolilo, ve všech soutěžních utkáních a vystřídal jsi více postů. Který ti svědčí nejvíce a jsi tam nejvíce platný pro mančaft?

Jsem rád, že hraji a je mi jedno na jakém postu. Nejlépe se asi cítím v záloze, ale párkrát jsem naskočil do útoku a tento post mi také nebyl cizí. Na druhou stranu chápu, že v útoku máme špílmachry jako je Lukáš Fér (Fafata) a Míla Dzurko (MD7), takže je hodně těžké se prosadit. A kde jsem více platný pro mužstvo, to musí více posoudit kluci, ale snažím se pro mužstvo vždy odvést maximum.

Ať už zápas dnes dopadne jakkoliv přezimujete na touženém prvním místě s výrazným bodovým náskokem na zbytek pronásledovatelů. Jak bys zhodnotil podzimní část soutěže?

Jsem hlavně rád, že fotbal v Litoli pokračuje a vytvořila se zde výborná parta kluků, kteří mají chuť do fotbalu. První místo nijak neřeším, ale je hezké vyhrávat a přezimovat na prvním místě. Myslím, že nějaké zápasy se povedly a jiné zase ne, ale počítají se body. S podzimní částí soutěže můžeme být nadmíru spokojeni.

No a jak to vypadá s tebou na jarní část. Budeš zůstávat v Litoli nebo přemýšlíš o jiném angažmá?
No tak u mě o jiném angažmá v mém věku už nemůže být ani řeč. Pokud mě zdraví a rodina dovolí, tak bych rád s fotbalem pokračoval a to samozřejmě jen v Litoli…….

Muži - III. třída skupina A 2017/18

SezónaKlubGólyAsistenceŽluté kartyČervené kartyOdehrané zápasyPoměr výherPoměr remízPoměr proherVlastní góly
2017 - 2018FK Litol – „A“ tým6000966.6711.1122.220