FK Litol
Oficiální stránky klubu

Fotbalový kemp 2018

Letos jsme napsali již šestý díl příběhu fotbalových kempů a byl to příběh opět zcela originální. Extrémně teplé počasí, které panovalo po čtyři dny a rámovalo celou akci, originální zakončení kempu a nezbytná třešnička v podobě návštěvy tuzemského, ligového týmu byly asi největšími tématy letošního kempování. Sportování a tréninky, a to nejen fotbalové, byly vedeny v krátkých intervalech a děti tak mohly dostatečně dodržovat pitný režim, svačit a osvěžovat se všudy přítomnou vodu a tekutinami. Tradicí se, díky přilehlému koupališti, stalo poobědové a odpolední koupání, kdy všichni zájemci vždy již netrpělivě vyhlíželi plavčíka z trenérského týmu pro dohled a doprovod, aby mohli vzít vodu útokem.

Z vody se všem vždy chtělo jen s velkým sebezapřením. Snídaně, obědy, svačiny a večeře snad chutnaly, neboť vyluxované talíře, četné přidávání a minimu nedojedeného bylo důkazem spokojenosti a pochvalou pro autora připravených pochutin. Na výlet jsme letos vyrazili k mistrům do Plzně a ačkoliv se všichni tvářili jak zarytí Slávisti či Sparťani, tak jakmile se objevil první plzeňák a šel se nám po tréninku věnovat, bez výjimky se na něj všichni sesypali s prosbou o autogram. Návštěva měla úspěch a podpisy ligových hráčů zdobily od dresů, kopaček, batůžků a kšiltovek také tvář jednoho z našich účastníků.

Denní programy jsme psali vždy trochu v hádankách, aby nebylo jasné, co se bude dít a v dětech panovala zvědavost, ale když jsme na závěrečný den napsali koulovanou a venku bylo 30 oC museli si všichni myslet, že jsme dostali úpal, anebo se zbláznili. Opak byl pravdou! Po obědě se na hřišti objevily Zorbingové koule a šlo se na věc. Několik hodin koulování mělo obrovský úspěch, a kdo se zrovna do koule nevešel (díky malé postavě) nebo měl respekt, zahrál si fotbálek nebo se jen s údivem koukal na srážky, u kterých se tajil dech.

Nutno podotknout, že Zorbing je velmi bezpečný a proto se také nikomu se nic nestalo a kdo chtěl, ten si jistě dosyta zařádil. Poté již přišlo závěrečné rozloučení, poděkování všem za skvělý přístup a vytrvalost v tropických dnech, dárek na památku a jelo se domů.  Všem partnerům a lidem, kteří nás v této akci podpořili a podporují, bychom chtěli velmi poděkovat, protože bez nich bychom tuto akci jen těžko organizovali!

FOTOGALERIE